هنرهای تجسمی
آموزش هنرهای تجسمی
 
نوشته شده در تاريخ شنبه پانزدهم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

گزارش تصویری
معرفی کتایون ریاحی به عنوان سفیر جدید موسسه خیریه مهرآفرین

سینمانگار: شب گذشته طی برگزاری مراسمی با حضور اهالی سینما و موسیقی کشور، کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان به عنوان سفیر جدید مهر آفرین معرفی شد.

در زیر می توانید عکسهایی از این مراسم را مشاهده نمایید.


برچسب‌ها: 30نما
نوشته شده در تاريخ سه شنبه یازدهم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
 

شیخ :

یه بابایی خواست بره مسافرت،
یه دختر مجردی هم داشت با خودش گفت دخترم رو میبرم نزد امین مردم شهر و میرم مسافرت و برمیگردم.دخترشو برد پیش شیخ و ماجرا را براش توضیح داد و شیخ هم قبول کرد و رفت.

شب شد و دختر دید شیخ بستر دختر رو بغل بستر خودش آماده کرد و خواست که بخوابد،

دختر با زحمت تونست از دست شیخ فرار کند،هوا خیلی سرد بود،دختر بعد از فرار هیچ لباس گرمی بر تن نداشت.توی راه دید که یه جمع دور آتیش جمع شدند و دارند مشروب میخورند و مست کردند،با خودش گفت اون شیخ بود می خواست باهام اون کارو بکنه ؛ اینا که مست هستند جای خود دارند.
یکی از مست ها دختر و دید و به دوستاش گفت که سرتون به کار خودتون باشه.

توی این صحبت ها دختر از شدت خستگی و سرما از حال میره و میافته.
یکی از مست ها میره دختر و بغل میکنه و میاره بغل آتیش تا گرم شه،
یه کم بعد که دختر بهوش میاد میبینه که سالم و گرم هست و اونا دارند کار خودشونو میکنند،

اونجا بود که میگه یه پیک هم واسه من بریزید و پیک رو میخوره و بعد این شعر رو میگه :


از قضا روزی اگر حاکم این شهر شدم خون صد شیخ به یک مست فدا خواهم کرد


ترک تسبیح و دعا خواهم کرد وسط کعبه دو میخانه بنا خواهم کرد

تا نگویندکه مستان ز خدا بی خبرند


برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه یازدهم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
داستان ماست مالی :

هنگام عروسی محمدرضا شاه پهلوی و زن مصری اش فوزیه در سال 1317 خورشیدی چون مقرر بود میهمانان مصری و همراهان عروس به وسیلۀ راه آهن جنوب به تهران وارد شوند از طرف دربار و شهربانی دستور اکید صادر شده بود که دیوارهای تمام دهات طول راه و خانه های دهقانی مجاور خط آهن را سفید کنند.

در یکی از دهات چون گچ در دسترس نبود بخشدار دستور می دهد که با کشک و ماست که در آن ده فراوان بوده دیوارها را موقتاً سفید نمایند، و به این منظور با پولی که از کدخدای ده می گیرند و با خرید مقدار زیادی ماست کلیۀ دیوارها را ماست مالی کردند.
قدمت ریشۀ تاریخی این اصطلاح ( ماست مالی) ازشصت سال نمی گذرد، و ماجرای این ماست مالی مدت ها موضوع اصلی شوخی های محافل و مجالس بود


برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه یازدهم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

____________________

پر کاربرد ترین دروغ پشت تلفن:
اونم سلام میرسونه .....
**********************
مامانم ديروز يه طرح داد خفن يعنی مصرف برق رو نصف مي كنه.
گفت صبح كه بلند ميشي برو يه عكس از تو يخچال بگير تا شب هر موقع خواستي بيای درش رو باز كنی همون عكس رو نگا كن ...
***********************
مادر من معلم کلاس اول دبستانه، تعریف میکرد واسه درس علوم یکی از شاگرداشو که شیطونم هست میاره پایه تخته و یه سوال ازش می پرسه، گویا شاگرد جواب سوالو نمی دونسته و یکی از بچه های کلاس در تلاش بوده جواب و بهش برسونه، فکر می کنید شاگرد پایه تخته چیکار کرده؟؟؟؟ گفته خانوم م م م م م فلانی داره جواب و به من میگه
**************************
هرچی بیشتر میگذره و علم پیشرفت میکنه کل مردم دنیا رویاهاشون به حقیقت می پیونده، ما جوک هامون تبدیل به واقعیت میشه!!!!
*****************************
‎[عادل فردوسی پور - برنامه نود دیشب]
فايل های دوربین ۹۰ رو با حجم كم بفرستيد، آخه سرعت اينترنت پائينه ما بايد مورچه ای دانلود كنیم!
*******************************
دیدین تو این فیلم ها یکی تیر میخوره میوفته به رفیقاش میگه: شما برید؟

زر مفته...

من اگه تیر بخورم بیفتم ببینم رفیقام دارن میرن از پشت همشونو میبندم به رگبار!!
والا :)

____________________

دقت کردین هر موقع دارین سشوار میکشین حتی اگه تو خونه تنهام باشین هی حس میکنین یکی صداتون میکنه؟
. . .
تا حالا دقت کرده بودین تام و جری تمام مدت لخت بودن، اما وقتی میرفتن لب ساحل شلوارک پاشون میکردن؟
. . .
تا حالا دقت کردین تو فیلمای ایرانی،همیشه وقتی طرف میفهمه بچه دار نمیشه همه بچه ها از ماشینای بقلی و جلویی و عقبی باهاش بای بای میکنن میخندن؟!
. . .
تا حالا دقت کردین تمام مریضا توی فیلما و سریالای ایرانی ، انتهای راهرو سمت راست بستری هستن !

. . .
تا حالا دقت کردین وقتی عجله نداری همه ی چراغا سبزن و راهها خلوت وقتی دیرت شده همه ی چراغا قرمزند و راهها بسته؟
. . .
تا حالا دقت کردین هر وقت یه تیکه یخ از دستت افتاده روی زمین با لگد زدی که بره زیر یخچال!
. . .
تا حالا دقت کردین تو مهمونی تا میای پشت سر یکی حرف بزنی موزیک قطع میشه و نصف حرفتو یهو همه میشنون…!!!! . . .
تا حالا دقت کردی… مغز انسان پر کارترین جای بدنه ۲۴ ساعت در ۳۶۵ روز سال و کار میکنه فقط وقتی متوقف میشه که ما وارد سالن امتحانات میشیم …
. . .
لــــــــــذتی که در خوابیدن روی جزوه هست تو خوابیدن روی تختـخواب نرم نیس…:
. . . تنها زمانی مشتری ها با لبخند وارد مغازه میشوند که میخوان جنسی رو تعویض کنن یا پس بدن !
. . .
تا حالا دقت کردین پدر مادر تا میخوان شما را صدا بزنن، اول اسم داداش یا خواهرتون را میگن؟
. . .
تا حالا دقت کردین تو جاده های ایران وقتی قسمت انگلیسی تابلو اسم یک شهر رو می خونین بهتر متوجه میشین تا فارسیش رو … !!!!
. . .
تا حالا دقت کردین اگه تو مترو الکی شروع به دویدن بکنید ملت هم همینطوری دنبالتون میدوند…..! . . . تا حالادقت کردین وقتی که خوشحالیم بالاخره یه چیزی یا یه کسی پیدا میشه که سریع گند بزنه به خوشحالیمون…..!
. . .
دقت کردین وقتی میگن غصه نخور ،آدم بیشترغصه ش میگیره؟؟؟!!!
. . .
تا حالا دقت کردین وقتی که عجله دارین و میخوای سریع به مقصد برسین همه ی تاکسی ها غیب میشن یا مسافر دارن ولی وقتی میخوای از خیابون رد شین هرچی تاکسی تو اون خیابون هست میاد جلو بوق میزنه؟آخ که حرص آدم درمیاد
. . .
دقت کردین ما ایرانیا وقتی بچه هستیم میگن بچه است، نمیفهمه وقتی نوجوان هستیم میگن نوجوانه، نمیفهمه وقتی جوان هستیم میگن جوون و خامه، نمیفهمه وقتی بزرگ میشیم میگن داره پیر میشه، نمیفهمه وقتی هم پیر هستیم میگن پیره، حالیش نیست، نمیفهمه فقط وقتی میمیریم میان سر قبرمون و میگن عجب انسان فهمیده ای بود


برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ یکشنبه نهم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ


برچسب‌ها: دیدنی ها
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

شبکه یک سیما اول ربیع‌الاول (چهارشنبه پنجم بهمن ماه) با حضور جمعی از بازیگران،‌ تهیه‌کنندگان‌، کارگردانان و نویسندگان در حوزه‌ی فیلم‌، سریال و مستند، سالگرد تاسیسش را جشن می‌گیرد.

سال‌ها از تاسیس شبکه‌ی یک سیما می‌گذرد و امسال برای نخستین بار است که جشنی برای سالگرد تاسیس این شبکه‌ی تلویزیونی برگزار می‌شود.

جشن سالگرد تاسیس شبکه اول در سالن برج میلاد برگزار می‌شود و در این جشن قرار است گروهی از هنرمندان اعم از بازیگران، ‌تهیه کنندگان‌، کارگردانان و نویسندگان حوزه فیلم‌، سریال و مستند حضور داشته باشند.

همچنین عده‌ای از مجریان شبکه‌ی یک سیما به دلیل برنامه‌های گفت‌وگو محوری که داشتند، در این جشن حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، در جشن سالگرد تاسیس شبکه یک سیما قرار است بخشی هم برای پیشکسوتان در نظر گفته شود که به واسطه‌ی آن تمامی مدیران شبکه از ابتدا تا به حال و بازیگر پیشکسوت حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، شبکه یک سیما، به عنوان فراگیرترین و پرسابقه‌ترین شبکه تلویزیونی ایران، از عمری بیش از ۳۰ سال در دوران پس از انقلاب اسلامی برخوردارد است و درطی این ۳۰ سال، کوشیده است تا اهداف و کارکردهای یک رسانه ملی را به بهترین و موثرترین شکل به منصه ظهور رساند. این درحالی است که با احتساب سال های پیش از انقلاب اسلامی، شبکه یک سیما، به عنوان با سابقه‌ترین شبکه تلویزیونی ایران، از عمری متجاوز از ۴۰ سال برخوردار خواهد شد که با این سابقه فعالیت، از بعد منطقه‌یی نیز به عنوان پرسابقه ترین شبکه تلویزیونی درخاورمیانه محسوب می شود.

نخستین ایستگاه تلویریونی ایران (TV1) درسال ۱۳۴۷، به صورت غیررسمی فعالیت خود را آغاز کرد که نخستین فرستنده خصوصی خاورمیانه محسوب می‌شود و درآمد آن نیز از طریق پخش پیام‌های بازرگانی تامین می‌شد.

شروع به کار شبکه یک سیما به سال ۱۳۵۰ یعنی آغاز به کار تلویزیونی ملی در ایران بازمی‌گردد که اولین تلویزیونی ملی در ایران به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

از ابتدای دهه پنجاه، شبکه اول رادیو و تلویزیون، «رادیو و تلویزیون ملی ایران» نام گرفت و در سال۱۳۵۴، پخش رنگی برنامه های آن آغاز شد. پش از پیروزی انقلاب اسلامی، شبکه یک سیما به عنوان شبکه سراسری تلویزیون ایران به فعالیت پرداخت که تا به امروز ادامه داشته است.

نشان شبکه یک سیما بخشی از نشان رسمی «سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران» است که از سال های ۱۳۷۴ تا ۷۵ در پخش شبکه به عنوان علامت یا نماد تصویری شبکه معرفی شد. نشان از دو شکل مربع، در بخش بیرونی و دایره در بخش درونی تشکیل شده است.


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

به گزارش شبکه ایران مریلا زارعی بازیگر توانمند ایرانی که با پنجمین فیلم سینمایی اصغر فرهادی دومین تجربه همکاری مشترک با این کارگردان را به ثبت رسانده است، هرچند با شادی وصف‌ناپذیری احساس خود را از دریافت گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان توسط اصغر فرهادی بیان می‌کند و فرهادی را نعمتی بزرگ برای سینمای ایران می‌داند اما معتقد است با یک گل بهار نمی‌شود و فارغ از قدر شناسی این افتخار ملی باید به فکر ترمیم و بهبود اوضاع فعلی سینمای ایران باشیم که به علت درگیری‌ها و اختلاف رای‌ها بشدت دچار دل‌شکستن‎های جامعه مهربان و نجیب سینمایی شده است. زارعی با تاکید بر این نکته که خانواده سینمای ایران پتانسیل بالایی در جهت اعتلای سینما و فرهنگ کشورمان دارند ابراز امیدواری می‌کند که شرایط مناسب برای بالفعل شدن این استعدادهای بالقوه فراهم شود. بخشهایی از گفته های زارعی را در ادامه می‌خوانید:

اصغر فرهادی افتخار سینمای ایران است
احساسم در کلمات نمی‌گنجد و فقط در یک کلام می‌توانم بگویم که اصغر فرهادی افتخار سینمای ایران است و داشتن چنین نعمتی باعث شادی خانواده سینمای ایران است. طی سالیان گذشته دیگر کارگردانان شاخص ما نیز در عرصه‌های بین‌المللی درخشیده‌اند اما به تصور من جنس درخشش اصغر فرهادی از جنسی دیگر و از جنس قلب‌های ما است.

افتخار می‌کنم که با اصغر فرهادی همکاری کردم
با وجود این‌که تماشای مراسم را به صورت زنده پیگیری می‌کردم و ساعت‌ها از زمان نام بردن اصغر فرهادی به عنوان دریافت‌کننده یکی از معتبرترین جوایز سینمایی می‌گذرد اما به لحاظ هیجان و حس غرور ایجاد شده هنوز توان بیان احساساتم را ندارم و تنها با همه وجود این موفقیت را به مردم خوب ایران تبریک می‌گویم و به عنوان یک بازیگر افتخار می‌کنم که با اصغر فرهادی همکاری کردم و از او بسیار آموختم.

مسئولان و مردم کشورمان قدر فرهادی را بدانند
امیدوارم مسئولان و مردم کشورمان قدر فرهادی را بدانند و با درایت هر چه تمام‌تر اجازه رشد و بالندگی به این نعمت سینمای کشورمان را بدهند. چرا که فرهادی در حال حاضر نماینده مردم ایران در جهان است و باعث شناساندن بیشتر سینمای ایران به مردم جهان می‌شود و چه بهتر که از این موضوع در جهت اهدافمان بهره ببریم.

اختلاف‌نظرهای داخلی دل‌شکستن‌های جامعه مهربان و نجیب سینمای ایران را موجب شده است
کسب یکی از معتبرترین جوایز سینمایی اتفاق فوق‌العاده‌ای است اما با یک گل بهار نمی‌شود. تصورم این است که فارغ از موفقیت‌هایی که آقای فرهادی کسب کرده که حقیقتا هم یک افتخار ملی است باید برای بهبود سینمای کشورمان که به شدت دچار درگیری‌ها، نابسامانی‌‌ها و اختلاف‌نظرهای داخلی شده و دل‌شکستن‌های جامعه مهربان و نجیب سینمای ایران را موجب شده است چاره‌ای بیاندیشم.

سینمای ایران پتانسیل بالایی در جهت اعتلای سینما و فرهنگ کشورمان دارد
مسئولان کشورمان باید در نظر داشته باشند که خانواده سینمای ایران پتانسیل بالایی در جهت اعتلای سینما و فرهنگ کشورمان دارد پس باید با ایجاد شرایط این این استعدادهای بالقوه را بالفعل کرده و به جهانیان عرضه کنیم اما تا زمانی که این تشنج، نامهربانی و دل‌شکستن‌ها وجود دارد بعید می‌دانم چنین اتقاقی بیافتد.

سینمای ایران افراد دیگری را همچون فرهادی دارد اما…
اگر این رویه تداوم داشته باشد اصغر فرهادی باز هم به تنهایی و مجزا می‌تواند برای ایران افتخاری باشد و نام و آثارش در تاریخ ثبت شود اما سینمای ایران افراد دیگری را همچون فرهادی صاحب استعداد و پتانسیل برای درخشیدن دارد و متاسفانه این اختلاف‌نظر و اختلاف رای و سلیقه‌‌ها چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد.

مسئولان اهتمامی برای اعتلای سینمای ایران داشته باشند
امیدوارم مسئولین بعد از این اتفاقات جدی‌تر به مسئله سینما بیاندیشند و همانطور که پیش از این تمام نیروها در عرصه ورزش و فوتبال متمرکز شده بود چنین اهتمامی برای اعتلای سینمای ایران داشته باشند. خانواده و مسئولان سینمایی باید به فکر ترمیم وضعیت موجود سینمای داخلی باشند و مانع نابودی آن شوند.

خون تازه‌ای در رگ‌های خانواده سینما پمپاژ شد
اصغر فرهادی خون تازه‌ای در رگ‌های خانواده سینما پمپاژ کرد تا بتواند بایستد به افتخارش کف بزند و اشک خوشحالی بریزد؛ چیزی که سال‌هاست رنگ آن را ندیده بود. چه خوب که اگر این انرژی و نیرو در ما حفظ شود تا بتوانیم تولیدات داخلی سینما را از این وضعیت نابسامان خارج کرده و مجموعه سینمای ایران را برای مردم کشورمان متعالی کنیم. تا در گام موجبات آشتی مخاطبان داخلی را با سینمای کشورمان فراهم آوریم و سپس آن را به مخاطبان جهانی بشناسیم.

چه خوب است اگر سینما را حفظ کنیم برای نشان دادن این ارزش‌ها
سینمای ما ارزش و استحقاق جهانی‌شدن را دارد . ما ارزش‌هایی داریم که برای آن مبارزه کردیم و برای حفظ آن زحمت کشیدیم؛ چه خوب است اگر سینما را حفظ کنیم برای نشان دادن این ارزش‌ها.


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

حسین مهری که این روزها دو مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» به کارگردانی سیروس مقدم و «پنجره» را به کارگردانی قدرت‌ا… صلح‌میرزایی با دو نقش متفاوت در حال پخش دارد در گفت‌وگویی با اشاره به این نکته که در طول دوران بازیگری‌اش این شانس را داشته‌ تا با بازیگران بزرگی چون آتیلا پسیانی و آزیتا حاجیان همبازی شود از محسن تنابنده به عنوان یکی از ترسناک‌ترین بازیگران ایران! یاد کرده است.
وی به بانی فیلم گفته است: به نظرم محسن تنابنده یکی از ترسناک‌ترین بازیگران ایران است! [می‌خندد] چرا که قدرت عجیب و غریبی در نگاه و جنس بازی ایشان وجود دارد. من از آقای پسیانی بازی در سکوت را یاد گرفتم.
این بازیگر که پس از سریال «زیر هشت» و «پایتخت» توانست اعتماد سیروس مقدم را برای ایفای نقش «مسعود» در سریال «تا ثریا» جلب کند در ادامه افزوده است: بازی مقابل بازیگرانی چون آقای پسیانی، آقای امیر جعفری، آقای تنابنده و خانم حاجیان… ناخودآگاه تو را در شرایط بازی قرار می‌دهند. حالا اگر تو بازیگری با هوش باشی، از این لطف و فضایی که در اختیار قرار می‌گیرد نهایت استفاده را می‌بری! این شرایط باعث می‌شود یاد بگیری اول درست بازی کنی، بعد خوب! واقعاً از بازی مقابل خانم حاجیان خیلی لذت بردم.
گفتنی است پخش سریال «تاثریا» فردا شب هفته آینده با نمایش قسمت پایانی به اتمام خواهد رسید. مسئولان شبکه یک برای آنکه تعطیلات هفته آینده و ایام عزاداری خللی در تداوم پخش سریال ایجاد نکند، تصمیم دارند برخلاف روال هفته‌های گذشته، پنجشنبه هفته جاری نیز این مجموعه را روی آنتن ببرند تا هرچه زودتر داستان به پایان خود نزدیک شود


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

به گزارش شبکه ایران مریلا زارعی بازیگر توانمند ایرانی که با پنجمین فیلم سینمایی اصغر فرهادی دومین تجربه همکاری مشترک با این کارگردان را به ثبت رسانده است، هرچند با شادی وصف‌ناپذیری احساس خود را از دریافت گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان توسط اصغر فرهادی بیان می‌کند و فرهادی را نعمتی بزرگ برای سینمای ایران می‌داند اما معتقد است با یک گل بهار نمی‌شود و فارغ از قدر شناسی این افتخار ملی باید به فکر ترمیم و بهبود اوضاع فعلی سینمای ایران باشیم که به علت درگیری‌ها و اختلاف رای‌ها بشدت دچار دل‌شکستن‎های جامعه مهربان و نجیب سینمایی شده است. زارعی با تاکید بر این نکته که خانواده سینمای ایران پتانسیل بالایی در جهت اعتلای سینما و فرهنگ کشورمان دارند ابراز امیدواری می‌کند که شرایط مناسب برای بالفعل شدن این استعدادهای بالقوه فراهم شود. بخشهایی از گفته های زارعی را در ادامه می‌خوانید:


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

این فیلم به تازگی در سینماهای کشور اکران شده با بازی ستارگانی همچون : محمدرضا گلزار ، نیکی کریمی ، انا نعمتی ، امیرحسین آرمان ، فرزاد حسنی ، آتیلا پسیانی ، سارا خوئینی ها ، رضا رشیدپور ، مهران رجبی ، خاطره حاتمی ، محمدرضا داوودنژاد ، محمد عمرانی ، امیرحسین مدرس ، حسین سلیمانی ، مائده طهماسبی ، و گوهر خیراندیش
( این کلیپ مربوط به فیلم در امتداد شهر می باشد )


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

مهدی دلخواسته مستند «هنر پیشه ی اسب» را در یکی از شهرستانهای کشور جلوی دوربین می برد.
داستان «هنر پیشه ی اسب» درباره روابط عاطفی میان مهترها و اسب ها است.
ابوالفضل کیهانی تهیه کنندگی این مستند را به عهده دارد و دیگر عوامل این مستند عبارت است از:
ایمان یاری: تدوین، محمد کیان ارثی: صدابردار، مهدی دل خواسته: تصویربردار
مهدی دلخواسته عکاس سینما است و از فعالیت های وی می توان به: دبیری مسابقه عکس جشنواره فیلم کودک و نوجوان/ دبیر اجرایی مسابقه عکس پانزدهمین جشن خانه سینما/ برنده دیپلم افتخار در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم «طبقه سوم»/ برنده تندیس بهترین عکس از چهاردهمین جشن خانه سینما برای فیلم «یک گزارش واقعی»/ برنده دیپلم افتخار بهترین عکس یازدهمین جشنواره فیلم دفاع مقدس برای فیلم «یک گزارش واقعی» اشاره کرد.
از دیگر سوابق کاری دلخواسته عکاسی فیلم های «طلا و مس»،«بوسیدن روی ماه»، «طبقه سوم»، «ده رقمی»، … و همچنین سریال های «راه بی پایان»، «بی گناهان»، «جراحت» را می توان نام برد.


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌


گلاب آدینه، مسعود جعفری جوزانی و علیرضا رئیسیان گزینه های داوری سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر هستند. البته نام چندین کارگردان برجسته دیگر نیز در این لیست شنیده می شود.
نام علیرضا رئیسیان در لیست احتمالی قبلی که خبرگزاری مهر منتشر کرده بود که همچنان بر قوت خود باقی است. گلاب آدینه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و همچنین بازیگردان پروژه مختلف سینمایی نیز از دیگر گزینه های احتمالی بخش مسابقه سی امین جشنواره فیلم فجر است.


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

به گزارش ایران ویج ، حامد بهداد آواز تیتراژ پایانی فیلم سینمایی «بیتابی بیتا» ساخته مهرداد فرید را با غزلی از حافظ خواند.ترانه تیتراژ پایانی «بیتابی بیتا» با شعری از حافظ و آوازی از بهداد ضبط شد تا در اختیار «بهمن اردلان» صداگذار این فیلم قرار بگیرد.موسیقی این ترانه نیز توسط حامد بهداد ساخته شده است.
«بیتابی بیتا» در بخش آیینه سینمای ایران در سی امین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی آید.
عوامل این فیلم عبارتند از: بازیگران: حامد بهداد، الهه حصاری، فریبا کوثری، مجید مشیری، ذبیح افشار، نگار حسن زاده، شیوا خنیاگر، مانا عمویی، بهزاد جعفری، بهزاد اشکان، عصمت الملوگ قجر، غلامرضا عسکری


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

ایسنا: فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در ادامه اکران در کشورهای جهان از روز جمعه (۲۰ ژانویه) در سینماهای برزیل و کانادا اکران شد.

«جدایی نادر از سیمین» که هفته گذشته برنه جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز گلدن گلوب شد، از سوی آکادمی اسکار به عنوان یکی از ۹ نامزد اولیه جایزه اسکار ۲۰۱۲ برای بهترین فیلم خارجی انتخاب شده است.

برنده‌ جایزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌ای بهترین بازیگری از جشنواره‌ برلین طی هفته‌های گذشته برنده‌ چندین جایزه‌ جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریکا و انجمن منتقدین فیلم نیویورک و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و ماه گذشته در جوایز سالانه‌ آسیا ـ پاسیفیک بهترین فیلم سال ‌۲۰۱۱ شناخته شد.

«جدایی نادر از سیمین» که نامزد نهایی جایزه بافتا انگلستان نیز است، حضور گسترده‌ای در جشنواره‌های جهانی داشته و درحال حاضر در کشورهای بلژیک، فرانسه، تایلند، ترکیه، انگلیس، آلمان، هلند، مجارستان، سوئد، یونان، لهستان، اسپانیا، کره‌جنوبی، ایتالیا، آمریکا و دانمارک درحال نمایش است.


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

اوج نیوز: پدر گلشیفته فراهانی در تازه ترین اظهار نظر خود گفت: برایم مهم نیست دیلی تلگراف یا هر کس دیگر چه می گوید.
بهزاد فراهانی در اظهار نظری تند گفت: من در این کشور زندگی می کنم ومسائل دخترم به من ارتباطی ندارد. نمی دانم چرا هر چه می گویم کسی حرف هایم را متوجه نمی شود در حال حاضر مشکلات بسیاری وجود دارد که این موضوع ها در آن پنهان است.
وی ادامه داد: به من بگویید چرا در زمانهای دیگر هیچ کسی پیگیر برنامه های دخترم نبود. چرا شما اینقدر سست عنصرهستید؟
فراهانی افزود: در دنیا این همه بدبخت و گرسنه وجود دارد ولی شما ها بند کرده اید به دختر من که چرا فلان می کند .


برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پنجم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
گلشیفته فراهانی که در زمان بازی در ایران توانمندی های خود را در عرصه بازیگری به نمایش گذاشته بود، پس از مهاجرت به فرانسه در ابتدا با انتشار چند عکس بدون حجاب در یک نشریه فرانسوی پل های پشت سر خود را برای بازگشت به وطن کمی متزلزل کرد، اما اخیرا با انتشار تصاویر برهنه خود در صفحه فیس بوک شخصی اش به نظر می رسد دیگر هیچ فرصتی برای بازگشت به ایران را…
آفتاب: گلشیفته فراهانی که در زمان بازی در ایران توانمندی های خود را در عرصه بازیگری به نمایش گذاشته بود، پس از مهاجرت به فرانسه در ابتدا با انتشار چند عکس بدون حجاب در یک نشریه فرانسوی پل های پشت سر خود را برای بازگشت به وطن کمی متزلزل کرد، اما اخیرا با انتشار تصاویر برهنه خود در صفحه فیس بوک شخصی اش به نظر می رسد دیگر هیچ فرصتی برای بازگشت به ایران را…

پس از آن که بازیگر به خارج رفته سینمای ایران در چند مورد از تنفر خود از حجاب و همچنین مخالفت خود با سیاست های ایران پرده برداشت، هم اکنون انتشار تصاویر برهنه وی موجب بروز جنجال تازه ای در مورد این بازیگر شد، به طوری که این اقدام وی بازتاب فراوانی در رسانه های خارجی پیدا کرده است.
بر اساس این گزارش، گلشیفته فراهانی که در زمان بازی در ایران توانمندی های خود را در عرصه بازیگری به نمایش گذاشته بود، پس از مهاجرت به فرانسه در ابتدا با انتشار چند عکس بدون حجاب در یک نشریه فرانسوی پل های پشت سر خود را برای بازگشت به وطن کمی متزلزل کرد، اما اخیرا با انتشار تصاویر برهنه خود در صفحه فیس بوک شخصی اش به نظر می رسد دیگر هیچ فرصتی برای بازگشت به ایران برای خود باقی نگذاشته است.

برچسب‌ها: مطالب روز
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ


برچسب‌ها: هنر های تجسمی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
آیا میدانستید که ایرانی ها روزانه بطور متوسط حتی نصف استکان هم شیر نمیخورند ؟

آیا میدانستید که
هر ۵۰ ثانیه یک نفر در دنیا به بیماری ایدز مبتلا میشود ؟

آیا میدانستید که
هنگام صحبت برای بیان هر کلمه هفتاد و دو ماهیچه به کار گرفته می‌شود ؟

آیا میدانستید که
مرغ با شنیدن صدای موسیقی بزرگترین تخم را می گذارد ؟

آیا میدانستید که
جگر تنها عضو داخلی بدن است که اگر باعمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میکند؟

آیا میدانستید که
حلزون ها می توانند 3 سال متوالی بخوابند ؟

آیا میدانستید که
در شیلی صحرایی وجود دارد که هزاران سال است در آن باران نباریده است ؟

آیا میدانستید که
کرم های ابریشم در 56 روز 6000 برابر خود غذا می خورد ؟

آیا میدانستید که
گونه ای از خرگوش قادر است 12 ساعت پس از تولد جفت گیری کند ؟

آیا میدانستید که
موشهای صحرایی چنان تکثیر می کنند که در عرض 18ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند ؟

آیا میدانستید که
موشهای صحرایی سالانه یک سوم منابع و ذخایر غذایی جهان را نابود می سازند ؟

آیا میدانستید که
لایه پوستی که آرنج دست را پوشانده در هر ده روز یک بار عوض می شود ؟

آیا میدانستید که
شیرینی تنها مزه ای است که جنین در رحم مادر هم می فهمد ؟

آیا میدانستید که
زنبور عسل ۵ چشم دارد که ۲ تا اصلی در بغل سر و ۳ تا بر روی سر اون قرار دارد ؟

آیا میدانستید که
بیست درصد آب شیرین جهان میان آمریکا و کانادا قرار دارد ؟

آیا میدانستید که
مورچه در مایکروویو زنده می ماند ؟

آیا میدانستید که
خوردن ۱ سیب اول صبح، بیشتر از قهوه باعث دور شدن خواب آلودگی می‌شود ؟

آیا میدانستید که
کره زمین از ۱۰۲ عنصر بوجود آمده و این ۱۰۲ عنصر در بدن انسان وجود دارد ؟

آیا میدانستید که
استرس تا ۵ برابر سیستم ایمنی بدن را پایین می آورد ؟

آیا میدانستید که
دود سیگار موجود در محیط بیشتر از مصرف مواد قندی در پوسیدگی دندانهای کودکان نقش دارد ؟

آیا میدانستید که
پروانه ها، چشم های مرکب دارند که تعداد آنها گاهی به هیجده هزار می رسد ؟

آیا میدانستید که
حس بویایی انسان قادر به دریافت و تشخیص ده هزار بوی متفاوت است ؟

آیا میدانستید که
زنبور از بوی عرق بدش می آید و به کسی که بدنش بو بدهد یا عطر زده باشد حمله می کند ؟

آیا میدانستید که
نعناع سکسکه و تنگی نفس را شفا می دهد ؟

آیا میدانستید که
زمین با سرعتی معادل صدوهشتاد هزار کیلومتر در ساعت دور خورشید می چرخد ؟

آیا میدانستید که
موریانه ها قادرند تا 2 روز زیر آب زنده بمانند ؟

آیا میدانستید که
برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی باید درون سبد آن یک عدد سیب قرار دهید ؟

آیا میدانستید که
مارها ناشنوا هستند و احساس آنها از محیط اطرافشان بر اساس ارتعاشاتی است که از زمین دریافت میکنند ؟

آیا میدانستید که
فنلاند بهترین آب نوشیدنی و هندوستان بدترین آب نوشیدنی دنیا را دارد ؟

آیا میدانستید که
نوزاد بیش از 300 استخوان دارد که با رشد بعضی از آنها به یکدیگر جوش می خورند ؟

آیا میدانستید که
لایه بیرونی پوست انسان هر 2 هفته یکبار با سلول های جدید تعویض میشود ؟

آیا میدانستید که
اولین اتومبیل را مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران کرد ؟

آیا میدانستید که
قدرت بینایی جغد ۸۲ برابر قدرت دید انسان است ؟

آیا میدانستید که
کوه قره قوروم در هند بعد از کوه هیمالیا با تفاضل دویست و سه و هفت متر بلندترین کوه دنیا میباشد ؟

آیا میدانستید که
هر ساله حدود پانصد شهاب سنگ نسبتا" بزرگ به زمین برخورد می کند ؟

آیا میدانستید که
بلندی یک شترمرغ بالغ به دو متر و نیم و وزنش به ۹۰ کیلو میرسد ؟

آیا میدانستید که
لاکپشت در بین جانوران جهان، طولانی ترین عمر را دارد و ممکن است تا 150 سال عمر کند ؟

آیا میدانستید که
کوههای آلپ در سال حدود یک سانتیمتر بلند میشوند ؟

آیا میدانستید که
همه نوزادان میگو نر متولد می شوند و بعد از چند هفته بخشی از نوزادان به ماده تبدیل می شوند ؟

آیا میدانستید که
متوسط حجم وزنی کوه های یخی چیزی حدود بیست میلیون تن است ؟

آیا میدانستید که
حس بویایی انسان قادر به دریافت و تشخیص ده هزار بوی متفاوت است ؟

آیا میدانستید که
یک قطره آب دارای یک صد میلیارد اتم است ؟

آیا میدانستید که
تعداد افرادی که سالانه از نیش زنبور میمیرند بیشتر از کسانی است که سالانه از نیش مار میمیرند ؟

آیا میدانستید که
داوینچی همزمان با یک دست می نوشت و با یک دست نقاشی می کرد ؟

آیا میدانستید که
قوه چشایی پروانه در پاهای آن تعبیه شده است ؟

آیا میدانستید که
جوانان هندی شادترین و ژاپنی ها افسرده ترین های جهان هستند ؟

آیا میدانستید که
خورشید روزی ۱۲۶۰۰۰ میلیارد اسب بخار انرژی به زمین می فرستد ؟

آیا میدانستید که
بلندترین بادگیر جهان در یزد به ارتفاع ۳۴ متر قرار دارد ؟

آیا میدانستید که
کوسه با شنیدن ضربان قلب طعمه خود آن را پیدا می کند ؟

آیا میدانستید که
با برداشتن تخمدانها عمر بیمار بطور متوسط ۸ سال کمتر میشود ؟

آیا میدانستید که
اسکنر ۴۸ سال پیش اختراع شده است ؟

آیا میدانستید که
اولین تمبر جهان در سال ۱۸۴۰ در انگلستان به چاپ رسید ؟

آیا میدانستید که
سریعترین پرنده شاهین است و میتواند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند ؟

آیا میدانستید که
ستاره دریایی فاقد مغز میباشد ؟

آیا میدانستید که
مروارید درون سرکه ذوب میگردد ؟

آیا میدانستید که
۱۳۰۰ کره زمین در سیاره مشتری جای می گیرد ؟

آیا میدانستید که
روباه ها همه چیز را خاکستری میبینند ؟

آیا میدانستید که
اسب ها در مقابل گاز اشک آور مصون اند ؟

آیا میدانستید که
رودی در کامبوج است که شش ماه سال از شمال به جنوب و شش ماه دیگر سال از جنوب به شمال جریان دارد ؟

آیا میدانستید که
هشت پا با وجود داشتن بدنی بزرگ میتواند از سوراخی به قطر پنج سانتیمتر عبور کند ؟

آیا میدانستید که
کوتاهترین جمله کامل در زبان انگلیسی I am است ؟

آیا میدانستید که
در انگلیس قدیم قانون بود که شما نباید همسرتان را با چیزی ضخیمتر از شصتتان بزنید ؟

آیا میدانستید که
در امریکا اسکناس از کاغذ درست نشده بلکه از کتان ساخته شده ؟

آیا میدانستید که
والت دیسنی از موش می ترسید ؟

آیا میدانستید که
مساحت دریاچه ارومیه قبل از بحران خشکسالی اخیر ۶ هزار کیلومتر مربع و عمیق ترین جای آن ۱۴ متر بوده است ؟

آیا میدانستید که
تقریباً یک سوم وزن یک زن و یک دوم وزن یک مرد را ماهیچه تشکیل می دهد ؟

آیا میدانستید که
با یک مداد می توان خطی به طول ۵۶ کیلومتر کشید ؟

آیا میدانستید که
عقرب ها تنها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیو تاثیری بر آنها ندارند ؟

آیا میدانستید که
یک نوع پشه وجود دارد که در ثانیه هزار بار بال میزند ؟

آیا میدانستید که
وقتی عدد 111111111 را در خودش ضرب کنید، جواب 12345678987654321 خواهد شد ؟ (از شگفتی های ریاضی)


برچسب‌ها: آیا می دانید
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
گروه اینترنتی میشی گروپــــ


برچسب‌ها: دیدنی ها
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
آورده اند روزی مریدی از شیخ دلیل ترافیک و ازدیاد خودروها را جویا همی شد.
شیخ همی فرمود: «دلیل اصلی ترافیک چیزی نیست جز نداشتن کاباره» .
مریدان انگشت در دهان، شیخ را ندا دادند : «یا شیخ! چگونه است ؟»
شیخ فرمود : «بیست درصد خودروها به دنبال داف همی گردند، بیست درصد دگر داف را یافته به دنبال جا همی گردند و بیست درصد باقی، برادران بسیج اند که به دنبال آن 40 درصد همی گردند.»

و این چنین شد که مریدان رم کردند و یقه ها دریدند و اشک ها ریختند و سر به بیابان گذاردند

برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

یه روز یه آقایی نشسته بود و روزنامه می‌خوند كه زنش یهو ماهی تابه رو می‌كوبه سرش.
مرده میگه: برا چی این كارو كردی؟
زنش جواب میده: به خاطر این زدمت كه تو جیب شلوارت یه تیكه كاغذ پیدا كردم كه توش اسم "جنى" نوشته شده بود ...
مرده میگه: وقتی هفته پیش برای تماشای مسابقه اسب‌دوانی رفته بودم اسبی كه روش شرط بندی كردم اسمش "جنی" بود.
زنش معذرت خواهی می‌کنه و میره به کارای خونه برسه.
سه روز بعدش مرد داشت تلویزیون تماشا می‌كرد كه زنش این بار با یه قابلمه بزرگتر كوبید رو سر مرده که تقریبا بیهوش شد.
وقتی به خودش اومد پرسید: این بار برا چی منو زدی؟
زنش جواب داد: آخه اسبت زنگ زده بود.


برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

جهنم ایرانی

یکی خیلی کار بد کرده بوده می برنش جهنم.
تو وسط راه میگن به تو یه آوانس میدیم ، میگه چی؟
میگن اینجا 2 نوع جهنم داریم یکی جهنم ایرانی ها و یکی جهنم خارجی ها.
میپرسه فرقش چیه؟
میگن تو جهنم خارجی ها هفته ای یک بار قیـر داغ میریزن تو دهنتون اما تو جهنم ایرانی ها هر روز.
خلاصه میگه من میرم تو جهنم خارجیا.
یه چند ماه بعد میبینه اینجا خیلی ناجوره میگه خوب شد تو جهنم ایرانی ها نرفتم که کارم زار بود اما بد نیست یه سری به اونها بزنم تا به اینجا راضی باشم خلاصه میره میبینه همه نشستن دارن حرف می زنند خبری هم از قیر داغ نیست ،می پرسه: جریان چیه؟
میگن: بابا اینجا یک روز قیر نیست ، یک روز قیف نیست ، یه روز قیر و قیف هست اما مامورش نیست!


برچسب‌ها: مطالب خواندنی
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

راننده: آقا لطفاً پول خورد بدین! ربع سکه! نیم سکه! ندارین؟…

مسافر: شرمنده، من فقط طرح قدیم دارم!

راننده: این تراول مال کی بود؟ آقا گوشه نداره! لطف کن عوضش کن!… این میلیونی رو کی داد؟! من که گفتم خورد ندارم!…

مسافر: آقا من هر روز دارم این مسیرو می‌آم! روزی صدهزارتومن گرون می‌شه! شما دویست تومن گرونش کردین؟!

راننده: خانوم کرایه‌ش همینه! قبل از پل هشتصد تومن، بعد از پل یه میلیون. اینجا تعرفه‌ش تو موبایلم هست، بذار آپدیتش کنم.

یه مسافر دیگه: آقا واسه صدتومن ارزش نداره، فشارتو می‌بری بالا! بده بهش بره. من حساب می‌کنم!

راننده: برو خانوم! برو بقیه شو بنداز صندوق صدقات!

مسافر درو محکم می‌بنده، می‌گه: برو گم شو! داهاتی!

راننده یه آهی می‌کشه می‌گه: ببین چجوری جلو این همه مسافر من‌و سکه‌ی بهار آزادی یه پولم کرد

نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
بزرگراهی در شهر اوزاکای ژاپن از جمله عجیب ترین ساختمان هایی است که به دست بشر ساخته شده اند.
این برج ۱۶ طبقه، بزرگراهی را به دو بخش ، تقسیم می کند. این بزرگراه از درون برج عبور می کند.
این طراحی زمان اجرا شد که دولت ژاپن در هنگام ساخت این بزرگراه، ساخت برج را در این منطقه رد کرد اما پس از مذاکرات ۵ ساله، دولت توکیو با این طرح جدید، موافقت کرد.

گروه اینترنتی میشی گروپــــ

گروه اینترنتی میشی گروپــــ


برچسب‌ها: دیدنی ها
نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

آزرم ایرج
☼☼☼☼☼☼
پس از آنكه فرستاده سلم و تور بازگشت فریدون در اندیشه رفت. كس فرستاده و ایرج را پیش خوانده و گفت «ای فرزند، برادرانت مهرت از دل بیرون كرده و راه كین توزی پیش گرفته اند. هوای ملك در سر آنان پیچیده و از دو سو سپاه آراسته اند و قصد جان تو دارند. از روز نخست در طالع ایشان بداندیشی و ناپاسی بود. تو باید كه هوشیار باشی و اگر به كشور خود پایبندی در گنج را بگشائی و سپاه بیارائی و آماده بنشینی. چه اگر با بداندیشان مهرورزی كنی آنان را گستاخ تر كرده ای.»

ایرج بی نیاز و مهربان و پر آزرم بود. گفت: «ای شهریار، چرا تخم كین بكاریم و شادی و دوستی را به آزار و بیدار بیالائیم. در این یك كه دست روزگار ما را فرصت زندگی بخشیده بهتر آن نیست كه بهم مهربان باشیم؟ زمان بر ما چون باد میگذرد و گرد پیری بر سرما می نشاند. قامتها دو تا و رخساره ها پرچین میشود. سرانجام خشتی بالین همه ما خواهد شد. چرا نهال كینه بنشانیم؟ آئین شاهی و تاج داری را ما به جهان نیاوردیم. پیش از ما نیز خداوندان تخت و شمشیر بوده اند. كینه توزی و خشم اندوزی آئین آنان نبود. اگر شهریار بپذیرد من از تخت شاهی می گذرم و دل آنان را براه میاورم و چندان مهربانی می كنم تا خشم وكین را از خاطر آنان بیرون كنم.» فریدون گفت: «ای فرزند خردمند، از چون توی همین پاسخ شایسته بود. اگر ماه نور بیفشاند عجب نیست. ولی اگر تو راه مهر می پوئی برادرانت طریق رزم میجویند. با دشمن بد خواه مهر ورزیدن مانند آن است كه كسی به دوستی سر در دهان مار بگذارد . جز نیش و زهر چه نصیب خواهد یافت؟ با این همه اگر رای تو این است كه به دلجوئی سلم و تور بروی من نیز نامه ای مینویسم و همراه تو میفرستم. امید آنكه تندرست بازآئی.»

رفتن ایرج نزد برادران
☼☼☼☼☼☼☼☼☼
سپس فریدون نامه ای به سلم وتور نوشت كه «فرزندان، مرا دیگر به تخت شاهی و گنج و سپاه نیازی نیست . آرزویم همه خشنودی و شادی فرزند است. ایرج كه از وی دل گران بودید آرزومند دیدار شماست و نزد شما می آید. با آنكه كسی را نیازرده است برای خشنودی شما از تخت فرود آمده و بندگی شما را از میان بسته است. ایرج برادر كهتر شما است ، باید با او مهربان باشید و او را بنوازید و سرگرانی نكنید و چون چند روز بگذرد او را به شایستگی و تندرستی نزد من باز فرستید.»

ایرج با تنی چند از همراهان بسوی برادران رفت . وقتی نزدیك آنان رسید سلم و تور با سپاهی گران پیش آمدند. ایرج به مهربانی، برادران را درود گفت و گرم در برگرفت. اما دل ایشان پر كینه بود . با ایرج به درون خیمه رفتند . سپاهیان چون برز و بالا و چهره فروزنده ایرج را دیدند خیره ماندند و با خود گفتند «سزاوار تخت و تاج ایرج است و شاهی او را برازنده است.» مهر ایرج در دل سپاهیان جای گرفت و نام او در میان لشكر پیچید. سلم بر سپاهیان نگریست. دانست كه به مهر ایرج دل سپرده اند و از وی سخن می گویند. ابروان را پرچین كرد و با دلی پر كین به خیمه در آمد و فرمود تا خلوتی ساختند. آنگاه با تور به رای زدن نشست و گفت «سپاه ما دل به ایرج سپرده است. وقتی با ایرج باز می گشتیم سپاهیان چشم از وی بر نمی داشتنند. چندین اندیشه داشتیم، اكنون اندیشه سپاه نیز بر آن افزوده شد. تا دیده این سپاهیان در پی ایرج است دیگر ما را بشاهی نخواهند پذیرفت. اگر ایرج را زنده بگذاریم شاهی ما برقرار نخواهد ماند.

نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
از کودکی شروع میکنیم :

در کودکی:
...پسرها هر وقت شیطنت میکردند یک سیلی محکم صورتشان را نوازش میکرد
دخترها هر وقت شیطنت میکردند یک ضربه فانتزی بهتشان میخورد.
خودتان قضاوت کنید : کدام ضربه درد بیشتری دارد؟

روزهای جمعه که مدرسه ها تعطیل بود :
پسرها برای خرید نان مجبور به بیگاری در صف نان بودند
دخترها کنار عروسک هایشان لالا میکردند

هنگامی که کارنامه ها را به دست والدین محترم میدادند :
پسرها شدیداً بخاطر نمرات پایین سرکوفت می خوردند و البته گاهی هم ممنوع شدن از مشاهده کارتون
دخترها هیچی نمیشدند . چون قرار بود در آینده ازدواج کنند و نان آور خانه هم نخواهند بود

هنگامی که پدر خانواده شب به منزل می آمد :
پسرها فرار میکردند و یه گوشه ای میخزیدند تا چغولی های مادر ، کار دستشان ندهد
دخترها به بغل پدر میپریدند و چپ و راست قربون صدقه میشنیدند

روز اول مهر ماه که مدرسه ها باز میشد :

پسرهای عزیز کله هایشان را با نمره ۴ میزدند و مزین به لغت نامانوس کچل میشدند
دخترها فقط به پسرها میگفتند : چطوری کچل ؟

در ۱۸ سالگی :
پسرها تمام اضطراب و دلهره شان این است که دانشگاه قبول شوند و سربازی نروند و ۲ سال از زندگیشان هدر نرود
دخترها ورودشان به پادگان طبق قانون ممنوع است .

در دانشگاه :

پسرها همان روز اول عاشق میشوند و گند میزنند به امتحان ترم اولشان و مشروط میشوند
دخترها فقط در بوفه مینشینند و به پسرهایی که زیر چشمی به آنها نگاه میکنند افاده میفروشند

در هنگام نمره گرفتن : پسرها خودشان را جر میدهند تا ۹٫۵ آنها ۱۰ شود و باز هم استاد قبول نکرده و در آخر می افتند
دخترها فقط پیش استاد میروند و یک لبخند میزنند و نمره ۴٫۵ آنها به ۱۷ تبدیل میشود.

در کافی شاپ : پسرها حساب میکنند.
دخترها میگویند : مرسی!

در مخ زدن :

پسرها باید دلقک بازی در بیاورند تا طرف تازه بفهمد که وجود دارند ، دو ساعت منت بکشند تا طرف تلفن را بگیرد ، هفته ها برنامه ریزی کنند تا طرف قرار بگذارد ، ساعت ها باید خالی ببندند تا طرف خوشش بیاید و هنگام بهم خوردن رابطه ماه ها و در مواردی دیده شده است که سالها در هوای دلگرفته پاییز پیپ بکشند و قهوه بنوشند و هی آه بکشند .
دخترها فقط کافی است که یه لبخند بزنند و چشم ها را نازک کرده ، لبها را غنچه و سری به سمت موافق تکان دهند و هرگاه رابطه بهم خورد فقط میگویند فدای سرم.

هنگام خواستگاری :

پسرها باید خانه ، ماشین ، شغل مناسب ، مدرک دهن پر کن ، قد رشید ، هیکل خوش فرم ، خوشتیپ و هزارتا کوفت و زهر مار داشته باشند و پشت سر هم از موفقیت ها و اخلاق خوب و …. برای عروس خانم بگن و احتمالا انگشتری برای نشون کردن در دست سرکار علیه عروس خانم بکنند
دخترها فقط کافی است بنشینند و لام تا کام حرف نزنند

هنگام ازدواج :

پسرها باید شیربها ، مهریه ، خرید عروسی ، جواهرات گوناگون ، جشن و سالن و … را از سر قبر پدرشون تهیه کنند
دخترها فقط باید جهیزیه بدهند که احتمالا به دلیل شروع خرید جهزیه از اوان کودکی همش بنجل شده و آقای داماد باید با تحمل هزارتا منت آنها را قبول کرده ، دور ریخته و یه سری جدید بخرد

هنگام زندگی عشقولانه دو نفره:

پسرها باید بگویند : چشم ، و البته اگر هم نگویند دو قطره اشک کنار چشمان مژگان خانم ها آنها را وادار به چشم گفتن میکند
دخترها هم باید دستور بدهند و دیگر هیچ.

کار کردن :

پسرها مثل سگ پا سوخته باید از صبح خروس خوان تا آخر شب کار کنند و همش تو فکر غرولند مدیر و قسط عقب افتاده بانک و قبض برق و آب باشند و در آخر نعششان را با بدبختی به خانه برسانند
دختر ها فقط کافی است که کلید ماشین لباس شویی ، کلید ماشین ظرفشویی و کلید مایکرو فر را فشار دهند و در حالیکه ناخن هایشان را مانی کور میکنند با مادرشان در مورد رنگ موی دختر خاله جاری عمه خانم فرخ زمان خانم بحث و تحلیل علمی داشته باشند ..
نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |
لیگ برتر - این روایتی موثق است از دلایلی که سبب شده فرهاد مجیدی از استقلال برود
به گزارش خبرآنلاین ؛ شماره 7 این روزها در قطر حال و روز خوبی ندارد. او که به دلیل مشکلات پیش روی خود از استقلال جدا شد، این روزها همه هوداران استقلال را رودرروی خود می‌بیند. فرهاد مجیدی اما همه این اتفاقات را از چشم نظری جویباری و امیری، دو تن از مدیران باشگاه استقلال که رابطه‌ای صمیمانه با فتح‌الله‌زاده دارند، می‌‌بیند.
مجیدی برای پول رفت؟
این روزها مجیدی روزه سکوت گرفته است. بعد از آنکه جدایی او به دلیل بی تابی دخترش عنوان شد او سر از قطر درآورد تا ناخواسته هواداران رودرروی شماره 7 قرار بگیرند. بازیکنی که محبوبیتی عجیب بین هواداران داشت به یکباره منفور شد و فضا به شکلی کاملا محسوس علیه او رقم خورد. همه او را بازیکنی پولکی دانستند که برای دلارهای قطری‌ها استقلال را تنها گذاشته
است. این البته تنها بخشی از حقیقت بود. الغرافه پیشنهادی داد که هیچ بازیکنی نمی‌توانست آن را نادیده بگیرد بخصوص فرهاد مجیدی پابه سن گذاشته؛ اما این همه ماجرا نبود. مجیدی به دلیل اتفاقاتی که برای او بخصوص در روزهای آخر افتاد، نتوانست در این تیم بماند. او دانست افرادی که گفتند او برای استقلال آشتیانی بهتر دوید و بهتر گل زد، به او امکان فعالیت در این تیم نمی‌دهند.
حرفهای فتح‌الله زاده
مصاحبه فتح‌الله‌زاده با یکی از خبرگزاریها درباره فرهاد مجیدی مشکل دیگری برای او درست کرد. او که انتظار هر حرفی را از دو مدیر استقلال داشت، اصلا توقع نداشت مدیر عامل که رابطه خوبی با او داشت این گونه درباره او حرف بزند و بگوید او 8 بازی برای استقلال گل نزد و در قطر هم در 3 بازی برای گلزنی ناکام بود. شاید بهتر بود این جمله از زبان فردی غیر از فتح الله زاده بیرون می‌آمد. فتح‌الله زاده برای بررسی ماجرا بد نیست آن 8 بازی را خوب ببیند که مطمئن شود مجیدی در آن بازیها پاس گل
نداده و یا در گلها نقشی نداشته است. حتی گواردیولا هم همیشه از مسی توقع گل زدن ندارد و حتی اگر پاس گل بدهد (مثل ال‌کلاسکوی اخیر) می‌گوید او کارش را به درستی انجام داده است.
پیشنهادهای خوب مالی
مجیدی ابتدای فصل پیشنهادی خوب داشت؛ اما آن را نادیده گرفت تا برای استقلال بازی کند. کاری که بعدها متوجه شد اشتباهی بزرگ بوده است. چون او دانست که برخی افراد درون باشگاه او را دوست ندارند و او را سدی بزرگ در برابر خواسته‌های خود می‌دانند. این شاید تمام حقیقت انتقال مجیدی بود. ماجرایی که مجیدی مجبور شد به دلیل روابط عاطفی میان خودش و مدیر عامل
باشگاه استقلال، آن را به دلیل بی تابی دخترش عنوان کند. او رفت و بهترین فرصت برای مخالفانش مهیا شد تا رفتن مجیدی را به پول‌های عربی جلوه دهند.
چرا مجیدی حرف نمی‌زند؟
این شاید بزرگترین پرسش برای هواداران استقلال باشد: «چرا مجیدی از خودش دفاع نمی‌کند؟» بازیکن ایرانی الغرافه شاید در قطر هم با پرسش ایرانی‌ها روبرو شود که چرا برای پول، استقلال را تنها گذاشت. موردی که فقط خودش می‌داند اینگونه نبوده؛ اما بازیکن شماره 7 آبی‌ها شاید بهترین تصمیم را گرفت که در روزهای خوب استقلال حرفی نزد. او هیچ پرده‌ای از حقیقت میان خودش و برخی افراد باشگاه استقلال کنار زند تا برای تیمش حاشیه‌ای درست نکند. شاید اگر این کار را در روزهای قبل می‌کرد و حرفهای درون دلش را می‌زد، این دو باخت آخر استقلال را به نام او می‌زدند. او ساکت نشست تا استقلال با مدیران فعلی‌اش به راه خود ادامه دهد و اگر شکستی نصیبش شد، به نام او نوشته نشود.
مجیدی برنمی‌گردد
همه می‌دانند که قراردادی که فتح‌الله زاده به رسانه‌ها نشان داد، هیچ اعتباری ندارد چون بندی در آن قرار دارد که مجیدی می‌تواند این قرارداد داخلی را نادیده بگیرد و به استقلال برنگردد. در حال حاضر با وجود ترکیبی که در دایره مدیران کناری فتح‌الله زاده دیده می‌شود، این امکان که مجیدی برگردد، تقریبا صفر است. مگر آنکه این افراد از استقلال بروند که این مورد هم تقریبا امکانش صفر است. در این صورت باید آینده مجیدی را در باشگاه‌های عربی جستجو کرد. خبرهای رسیده از آن سوی آب حاکیست پیشنهادی
خوب برای فصل آینده به مجیدی رسیده و اگر تغییراتی که مد نظر مجیدی است در باشگاه استقلال رخ ندهد، او فصل آینده هم در این کشور بازی خواهد کرد.
نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

هر سال جوایز و تندیس‌های مختلفی در جشنواره‌های جهانی به فیلمسازان و سینماگران اهدا می‌شود كه به لحاظ اهمیت هنری می‌توان از جشنواره‌های كن فرانسه با نشان نخل طلا،‌ فستیوال برلین (خرس طلایی)،‌ جشنواره ونیز ایتالیا (شیر طلا) و ... نام برد، اما مراسم اسكار كه به صورت جشنواره برگزار نمی‌شود، بیش از 5000 داور به آثار رای می‌دهند و تنها نامزدهای اولیه و برگزیدگان‌اش در روزهای مختلفی اعلام می‌شوند، تندیسی به نام «اسكار» به برگزیدگانش اعطا می‌كند كه علاوه بر مطرح شدن برگزیدگان‌اش و تضمین آینده كاری آنها، سینماگران را در ادامه پرتوان مسیر صنعت ـ هنر سینما یاری بسیار می‌دهد.

به گزارش ایران ویج ، از آنجا كه جایزه گلدن گلوب عموما بر توفیق فیلم‌های منتخب در مراسم اسكار تاثیر بسیاری می‌گذارد كسب این جایزه در بسیاری از موارد به كسب اسكار منتهی می‌شود. جایزه گلدن گلوب ( Golden Globe Award) نام مجموعه جوایزی است که هرساله در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی اهدا می‌گردد.

این جایزه برای اولین بار در سال 1944 به فیلم‌های تولیدی و محصولات تلویزیونی تعلق گرفت. مهم‌ترین جایزه آکادمی با نام «بهترین فیلم» یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فیلم‌سازان محسوب می‌شود. همچنین جایزه «یک عمر فعالیت هنری» یکی از مهم‌ترین جوایز گلدن گلوب است که هرسال به یکی از بزرگان عرصه سینما و تلویزیون آمریکا داده می‌شود. این مراسم كه پرفروغ‌ترین مراسم سینمایی جهان به شمار می‌آید و توسط آكادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک آمریكا اعطا می‌شود به نوعی معروف‌ترین جایزه سینمایی جهان است.

جوایز اسكار كه می‌توان آن را مهم‌ترین و یكی از پربیننده‌ترین مراسم اعطای جایزه فیلم در جهان دانست، طی هشت دهه برگزاری همواره مورد توجه علاقه‌مندان سینما بوده است. اولین مراسم اعطای جوایز اسكار روز ‌16 می ‌1929 در هتل «روزولت» هالیوود برگزار شد تا برترین‌های سال‌های 1927 و ‌1928 برای فعالیت‌های چشم‌گیر در سینما مورد تقدیر قرار بگیرند. آكادمی اسكار از ‌5‌830 عضو تشكیل شده است كه با آرای خود، برندگان هرساله بخش‌های مختلف این جایزه معتبر را انتخاب می‌كنند. در این میان، بازیگران با ‌1311 نفر، بیشترین حضور را دارند.

نام رسمی مجسمه اسكار، «نشان لیاقت آكادمی» است كه یك تندیس طلایی بر روی یك پایه فلزی مشكی‌رنگ است كه 34 سانتی‌متر بلندی و ‌3/85 كیلوگرم وزن دارد. تا پیش از برگزاری دوره هشتادم اسكار، مجموعا ‌2‌687 جایزه‌ اسكار اعطا شده است و بیش از ‌290 بازیگر موفق به دریافت آن شده‌اند كه ‌141 تن از آنان هنوز در قید حیات هستند.

نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

جایزه برترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب شصت و نهم، به اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید تا نماینده ایران در اسکار، یک گام بلند به سمت تصاحب این عنوان ارزشمند بردارد و شمارش معکوس برای نخستین اسکار سینمای ایران شتاب بگیرد.

فرهادی در این مراسم گفت: «فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم یا پدرم یا همسر مهربانم و یا از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی واقعاً صلح دوست هستند... سپاسگذارم.» جایزه برترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب شصت و نهم، به اصغر فرهادی برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید تا نماینده ایران در اسکار، یک گام بلند به سمت تصاحب این عنوان ارزشمند بردارد و شمارش معکوس برای نخستین اسکار سینمای ایران شتاب بگیرد. شصت و نهمین دوره جایزه گلدن گلاب (گوی طلایی) ۲۰۱۲ در حالی طبق روال هر سال از ساعت پنج تا هشت شب ۱۵ ژانویه به وقت استاندارد پاسیفیک (۴:۳۰ تا ۷:۳۰ صبح ۲۶ دی به وقت تهران) برگزار شد که اصغر فرهادی رقابتی سخت برای کسب عنوان برترین فیلم غیر انگلیسی زیان را در پیش داشت و همین امر، این گام مهم که گامی کلیدی و استمزاجی برای یافتن نظر چندهزار رای دهنده برای برندگان جوایز اسکار تلقی می شود، بیش از سایر جوایز در دایره توجه ایرانیان قرار داد. گلدن گلوب که توسط اتحادیه مطبوعات خارجی هالیوود به بهترین تولیدات سینمایی و تلویزیونی داخلی و خارجی آمریکا می شود، به صورت زنده از شبکه ان.بی.سی در ۱۶۷ کشور جهان پخش زنده شد، طبق آمارها از لحاظ تعداد تماشاگر، سومین برنامه زنده سالانه تلویزیونی پس از مراسم اسکار و جوایز گرمی است و همه اینها تاثیرگذاری این جشنواره را بر چند هزار عضو دارای حق رای آکادمی اسکار افزایش می دهد و شاید یکی از دلایل تاثیرپذیری وسیع آکادمی از این رویداد نیز حجم تاثیرگذاری بر جامعه سینمایی است که عضو آکادمی اسکار نیز هستند. ژان پی یر و لوک داردِن، اصغر فرهادی، آنجلینا جولی و پدرو آلمادوار رقبای بخش فیلم های غیرانگلیسی زبان گلدن گلاب اگرچه «پوستی که در آن زندگی می کنم» با کارگردانی پدرو آلمودوار برنده جایزه اسکار و بازی خاص آنتونیو باندراس، «گل های جنگ» با حضور جدی ژانگ ییمو و کریستین بیل بهره می برد و «پسربچه ای با دوچرخه» برادران داردن به عنوان برندگان نخل طلای جشنواره کن نیز رقبای سرسختی برای فرهادی محسوب می شدند اما باید گفت، او در این رویداد باید جایزه را از چنگ آنجلینا جولی درمی آورد که اسمش به خودی خود تعداد قابل توجهی رای دارد! جولی با نخستین فیلم بلندش «در سرزمین خون و عسل» در مقام سفیر حسن نیت سازمان ملل به فجایع جنگ بوسنی پرداخته بود و همه اینها باعث شده بود، برنده فیلم غیرانگلیسی زبان را آنجلینا بدانند و او برای اسکار غیرانگلیسی زبان نیز خودش را مهیا سازد.

با این حال ساختار قوی، ساده و در عین حال پیچیده جدایی نادر از سیمین که به خوبی دروغ، مصلحت ها و اخلاقیاتی که بخشی از آن در دیگر کشورهای جهان و به طور خاص با مغرب زمین نیز ملموس است، موفق شد دغدغه هایش را به همان اندازه که در ایران پرورش دهد و جمعیتی میلیونی را به سالن های سینماهای ایران بکشاند، در غرب نیز سالن های سینماها را پرکند و نشان دهد یک فیلم سیاه برای جشنواره های کوچک نیست و این باور به وجود آید که می توان دلمشغولی های ایرانیان را در عرصه جهانی با چنان ادبیاتی طرح کرد که مخاطب خارجی نیز فراتر از جشنواره ها او را بستاید. این گونه بود که سر منتقدان بزرگ سینمای جهان به نشانه تواضع مقابل این کارگردان ایرانی خم شد و بزرگ ترین نشریات تخصصی سینمایی و پرتیراژترین روزنامه های جهان همچون نشریات تخصصی ایران، او را ستودند و پس از آنکه به فاصله اندک از کسب سیمرغ بلورین کارگردانی، فیلمنامه، فیلمبرداری و صدابرداری و جایزه منتخب تماشاگران و دیپلم افتخار بازیگر نقش مکمل برای شهاب حسینی و ساره بیات در جشنواره فجر، خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره ای برای مجموعه بازیگران مرد و زن آن در شصت و یکمین دوره جشنواره برلین از ان او شد و این آغاز امواج بود که آخرین ساخته فرهادی در اقیانوس سینمای جهان بر پا کرد. پس از آن این، «جدایی نادر از سیمین» که سطح بین المللی با عنوان «یک جدایی» نام گذاری شده، برنده جایزه بهترین فیلم مستقل خارجی در جوایز فیلم مستقل بریتانیا، برنده جایزه بهترین فیلم و نامزد جوایز بهترین کارگردانی، بازیگری و فیلمنامه در جشنواره آسیاپاسیفیک، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی و نامزد بهترین فیلمنامه اورژینال انجمن منتقدان فیلم شیکاگو، نامزد جوایز بهترین فیلم سال، بهترین کارگردانی سال، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال، فیلمنامه سال و بازیگر زن نقش مکمل سال از سوی انجمن منتقدان فیلم لندن، برنده جایزه بهترین فیلمنامه منتقدان فیلم لس آنجلس، بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن منتقدان فیلم نیویورک، بهترین فیلم جشنواره سیدنی، برنده جایزه بزرگ بهترین فیلم جشنواره ایروان، برنده جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و نامزد جایزه بهترین فیلمنامه انجمن منتقدان آنلاین شد و این تمام جوایز نبود!

جوایزی چون بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان انجمن ملی منتقدان آمریکا، نامزد جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان منتقدان تورنتو، نامزد جایزه بهترین فیلم بین المللی از جوایز اسپیریت، برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه جشنواره دوربان، برنده جایزه پرطرفدارترین فیلم بلند جشنواره ملبورن، برنده طوطی نقره ای بهترین کارگردانی جشنواره بین المللی فیلم هندوستان، برنده جایزه تماشاگران جشنواره فوکواوکا و به همراه جوایزی دیگر از جشنواره های اسلو، سن سباستین، ریگا و پولا نیز در کارنامه افتخارات فرهادی ثبت شد که به نظر می رسید برای از میدان خارج کردن ساخته جولی از میدان انگار کافی باشد! این گونه بود که اقبال صورت پذیرفته در سطح وسیع جهان و همچنین در رویدادهای بین المللی سینمایی نسبت به «جدایی نادر از سیمین»، به گوی طلایی نیز تنه زد تا ساخته ارزشمند فرهادی نخستین فیلم ایرانی باشد که موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شود و پس از چرخش دوربین فیلمبردار مراسم گلدن گلوب بر روی چهره مدعیان جایزه «بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان»، این اصغر فرهادی باشد که برای گرفتن جایزه به روی استیج دعوت شود و این جایزه مهم را نیز از آن خود سازد و به یقین فاصله بسیار بسیار کمتری نسبت به «بچه های آسمان» مجید مجیدی برای کسب «جایزه فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار» دارد. اصغر فرهادی در این مراسم پس از آنکه به همراه پیمان معادی(نادر) بازیگر نقش اول مرد «جدایی نادر از سیمین» روی استیج حاضر شد، گفت: «فکر می کردم که اگر جایزه را گرفتم از کی تشکر کنم از مادرم یا پدرم یا همسر مهربانم و یا از گروه فیلمم؟ اما حالا می خواهم از مردمم بگویم. آنها مردمی واقعاً صلح دوست هستند... متشکرم.»

نوشته شده در تاريخ شنبه یکم بهمن 1390 توسط افشین زنگنه |

۱- برخی گفتند که این کار گلشیفته برای آزادی و آزادی زنان !!! بود اما این دوستان نگفتند که ایا این کار یک زن باعث نمیشود که همان نگاه جنسی به زن دوباره بزرگ نمایی شود آیا زنان را فقط باید با برهنه بودن و نمایش بدن خود برای ازادی بجنگند این چه آزادیست که با بدن نمایی شروع میشود ؟

۲- ایا این جمله معروف ” متاسفم برای کسانی که آزادی را با بی بند و باری درون خود به بند کشیدن ” را شنیده اید ؟

۳- برخی میگویند اقای ایران ویج گلشیفته را در قبر خود میگذارند و شما را در قبر خود به شما چه اما نگفتند که زن و مادر نماد یک کشور هستند وقتی کار های یک بازیگر که به دلیل حمایت بنده و امثال ما رشد کرد باعث بشود در خبرگزاری ها خارج کشور چنان تیتر بزنند که ” بازیگر مشهور ایرانی لخت شد ” ایا شما این کار را شخصی میدانید که به نام کشورم ختم شد به نام کشوری که کوروش و آرشها و شهدیدان داشت ؟؟

خانم گلشیفته شما هیچ تصویر برهنه ای را در هیچ یک از تصاویر کهن باستانی نمی بینید هیچ کج رفتاری در تصاویر بجا مانده از زمان کوروش و داریوش نمی بینید ایا زمان کوروش ازادتر بود یا حالا ؟ چه طور ان زمان کسی به خرد بانوی ایرانی توهین و تحقیر نکرد که با لخت شدن بی داد کند و علم ازادی به دست بگیرد حالا شما پرچم دار شدید ؟ پرچم دار چه چیزی ؟ برهنه گی ، حقارت یا توهین به شرف ما

۴- ایا مسئولین داخل کشور هم مقصر هستند ؟ به نظر حقیر باید رو راست باشیم صد البته که مقصر بودن و هستند اگه کمی واقعه بین تر و کارشناسی شده با برخی بازیگران و هنرمندان برخورد بشه بخدا جوری نمیشه که کشور های خارج کشور از بازیگر های خودمون علیه خودمون استفاده کنند . وقتی جنگ نرم جنگ نرم میکنید حواستون رو جمع کنید که بازیگرتون رو نزدن اسم این کارم جنگ هنری هست . زمان مجوز دادن به کارهای درست و مفید کمی هوای جون ها رو داشتن نه اسلام سست میشه نه کسی فرار میکنه خارج کشور . هنرمندی که از حضرت زهرا خوند ( ش.ع ) حالا رفته اونور آب شده یک اهنگ ساز توانا که در البوم جدید تصمیم هم که اهنگ داره ..


اما حرف اخر ایران ویج به خانم گلشیفته اینه : خانم گلشیفته اگه قبلا گل بودید حالا خار هم نیستید می دونید چرا ؟ کار بزرگ و تحسین برانگیز رو برای من ایرانی اصغر فرهادی و فرهادی ها کردن که نشون داد هنر ایرانی می تونه سربلند باشه توانا باشه و غرور رو به هموطناش هدیه بده و اما وای بر تو که این کارت و کار های امثال تو می شه پتک بر سر هنرمندها که فردا روز چهار تا ادم تند رو میدونی چی میگند میگن چرا باید حمایت کنیم که آخرش بشه خارشیفته فراهانی !!!!

حرف آخر نظراتتون رو بدور از هرگونه تعصب و با کمال حقایق بگید شاید مسئول دلسوزی خواند و شنید و کاری کرد .

VPN setup

دانلود یاهو مسنجر